Čelsijev klinac držao čas Kanarincima, Srbi iz Tuluza tonu sve dublje

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.15. | 22:08

Monako zabeležio važan trijumf nad Nantom, dok je Lil ostao bez pobede nad fenjerašem

Mario Pašalić

Monako je nastavio da teroriše Nant, pa je zabeležio i petu uzastopnu pobedu nad ovim rivalom, ovaj put minimalnu 1:0. Strelac za Kneževe bio je talentovani Hrvat Mario Pašalić, momak na pozajmici iz Čelsija, koji je ponovo pokazao da izrasta u sjajnog fudbalera.

Igrao se 43. minut kada je Almami Ture sjajno proigrao Pašalića, a ofanzivni vezista rutinski matirao golmana Riua za šesti obosezonski trijumf Kneževa kojim su se približili drugoplasiranom Lionu na dva boda.

Lil nije uspeo da savlada poslednjeplasirani Troa i pobegne iz donjeg dela tabele. Iako su gosti vodili pogotkom Benzije već od devetog minuta, Korentan je u 70. poravnao na 1:1 i doneo važan bod svojoj ekipi.

Srpska kolonija u Tuluzu imala je loše veče. Aleksandar Pešić ušao je u igru u drugom poluvremenu, dok je Uroš Spajić presedeo na klupi celo gostovanje u Genganu. Pavle Ninkov nije bio u timu uopšte, a gostima samopouzdanje nije ulila ni odbrana šuta sa bele tačke njihovog golmana Ahamade u finišu prvog dela.

Priva u 59. i Salibur u 70. minutu postigli su golove za trijumf domaćina od 2:0 kojim se gengan učvrstio u sredini tabele na solidnom 10. mestu, dok predzadnji Tuluz očekuje grčevita borba za opstanak.

LIGA 1 – 13. KOLO

Nica – Lion 3:0 (1:0)