""
""

ČEMPIONŠIP: Došao iz Junajteda pre dva dana i na debiju dao četiri komada!

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.13. | 18:19

Mlađani golgeter Đavola na pozajmici u Birmingemu Džesi Lingard oduševio u pobedi protiv Šefilda od 4:1! KPR zadržao prvo mesto trijumfom nad Jeovilom

Super zanimljivo popodne na terenima u Čempionšipu! Mnogo golova, penala, crvenih kartona i jedan apsolutni junak o kome će pričati narednih dana na Ostrvu! U pitanju je mladi 21 - godišnji Džesi Lingard, napadač Mančester junajteda, koji je pre dva dana došao na jednomesečnu pozajmicu u Birmingem i već na debiju za novi klub postigao čak četiri gola.

Izabranici Lija Klarka su zahvaljujući ovom momku slavili sa 4:1 protiv Šefilda i na taj način prekinuli seriju od pet utakmica bez pobede u prvenstvu.

Lingard, koji nije dobio priliku da debituje u dresu Đavola postizao je golove u 20, 29, 33. i 51. minutu i potpuno oduševio navijače domačeg kluba. On je sa terena izašao u 70. minutu, a ispraćen je aplauzom dostojnim najvećih fudbalskim zvezdama. Inače, srpski internacionalac Nikola Žigić nije bio ni na klupi.

Birmingem je s ova tri boda pobegao iz zone ispadanja.

Lider Čempionšipa Kvins Park Rendžers zadržao je poziciju, s tim što nakon nove pobede ima tri boda viška u odnosu na Barnli, Lester i Blekpul, koji dele drugo mesto. Rendžeri su kao gosti bili bolji od Jeovila golom Ostina iz penala u 75. minutu.

Najubedljiviji trijumf ostvario je Votford, pošto je deklasirao Barnsli rezultatom 5:1 u gostima. Tri boda na strani odneo je Reding, savladavši uz dva gola Pogrebnjaka Derbi (2:1), a uspešni su bili i Barnli (dobio Lids 2:1), odnosno Milvol, koji je nadigrao Čarlston (1:0) u prvoj utakmici 8. kola...