Sove pregazile Vukove, Lids na putu za plej-of, Mekdermotu prijao novi početak

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 17:55

Domaćini sigurni u sva tri meča današnjeg programa

Napadač Lidsa Kris Vud u akciji

Najubedljiviji danas bio je Šefild Venzdej koji je na svom Hilsbrou stadionu prosto pregazio Vulverhempton sa čak 4:1 i sa nova tri boda stigao na bod do plej-ofa. Sove su ujedno prekinule i seriju od čak pet utakmica bez trijumfa, a da će ovo biti njihov dan najavio je Argentinac Fernando Forestijeri golovima sredinom prvog poluvremena.

Istina, najpre je Vulvs poveo sa bele tačke u 16. minutu, siguran je bio Benik Afobe, ali samo koji trenutak kasnije Argentinac je na isti način, sa kreča, poravnao rezultat. U 25. minutu već je bilo 2:1 za domaćina, ponovo je nekadašnji napadač Votforda bio skoncentrisan i sjajnim udarcem matirao je golmana gostiju Karla Ikemea.

Šefild je dominirao na ovom meču, a Čeh Milan Pudil u 59. i Geri Huper u 90. minutu postavili su konačnih i ubedljivih 4:1 za domaćina.

Dobar posao danas je odradio i Lids, koji je kao domaćin savladao Preston sa 1:0 i novim trijumfom približio se mestu koje vodi u plej-of na samo pet bodova. Klub iz Jorkšira slavio je autogolom veziste gostiju Alana Brauna koji je nakon prodora Stjuarta Dalasa i centarušuta zakucao glavom loptu u sopstvenu mrežu.

Istina, domaćinu je bilo lako na ovom meču jer je Preston od 31. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja golmana Pikforda, ali nema sumnje da je treća pobeda u poslednja četiri kola, poprilično obradovala čak 22.000 gledalaca na Eland Roudu, koji su pokazali da ovaj tim zaslužuje da igra u Premijer ligi.

Na posletku i Reding je slavio danas i to minimalno protiv solidnog Blekburna (1:0). Time je novi menadžer, inače povratnik na klupu Rojalsa Brajan Mekdermot napravio pobednički start, dok je Pol Lambert na drugoj strani na klupi Roversa zabeležio prvi poraz na klupi Roversa posle pet utakmica.

Amerikanac Danijel Vilijams pogodio je mrežu gostiju već u 11. minutu što je bilo dovoljno za prvi trijumf Redinga nakon četiri uzastopna poraza.