Češko proleće Slavije iz Praga, Fener pao u Trnavi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 13.12.18. | 22:51

Češki velikan trijumom protiv Zenita stigao do naredne runde Liga Evrope – 2:0

Češki fudbal imaće dva predstavika u prolećnom delu Liga Evrope. Viktorija iz Plzenja je stigla kao trećeplasirani tim Lige šampiona, a u šesnestini finala masovijeg takmičenja pridružila im se i Slavija iz Praga.

Tvrda ekipa iz glavnog grada Češke u pet utakmica grupne faze dala je samo dva gola. Međutim, pred večerašnji okršaj sa Zenitom imala je jasnu računicu – pobedi i preživi u Evropi.

Na Eden stadionu Slavija je iskoristila nezainteresovanost jedne od najboljih ruskih ekipa. Crveno-beli su slavili sa 2:0, a sve vredno pomena viđeno je u prvom poluvremenu.

Posle sjajne akcije Slavija je povela. Asistent je bio Hušbauer, a Žmralu nije bilo teško da savlada ruskog golmana. Samo devet minuta kasnije stadion Slavije je goreo. Strašan gol je postigao Štoh. Bila je to otrvona kifla sa 17 metara koja je pogodila suprotan gornji ugao.

U drugom meču Bordo je slavio protiv Kopenhagena, ali bila je to pirova pobeda gostujućeg tima.

Mnogo neduomica nije bilo ni u grupi D. Dinamo je pokvario stopostotan učinak, jer je remizirao na svom bunjištu u sudaru sa Anderlehtom. Kao drugoplasirani plasirao se Fenrbahče. Ipak, Spartak iz Trnave se dostojno oprostio od Liga Evrope, sa sedam osvojenih bodova.

Večeras je Zvezdin rival iz evropskih kvalifikacija savladao Fener golom Jilmaza.