""

Čuka odbranila brdo, mali Miloje i Kajević srušili Vošu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 03.11.17. | 18:34

Ekipa sa Banovog Brda upisala 11 meč u nizu bez poraza

Čukarički je odbranio Banovo Brdo. Ekipa Nenada Lalatovića je u premijernom meču 16. kola Superlige na svom terenu savladala Vojvodinu sa 2:1 i najavila ozbiljnu borbu za mesto u gornjem domu.

Brđani su tako produžili uspešnu seriju, bez poraza, na 11 utakmica, ako se računaju i dueli u nacionalnom kupu. Vojvodina je doživela prvi poraz posle pet mečeva.

Mladi lavovi Čukaričkog Nemanja Milojević i Petar Mićin bili su glavni pokretači domaće ekipe. Ruku na srce, trebalo bi imati u vidu da su Novosađani od 41. minuta imali igrača manje jer je drugi žuti karton dobio Siniša Saničanin.

Lalatovićeva ekipa povela je u 15. minutu, kada se Milojević lepo snašao na ivici kaznenog prostora gostiju, a onda preciznim udarcem u donji desni ugao zatresao mrežu.

Četiri minuta pre isteka prvog poluvremena Saničanin je zbog neopreznog starta dobio drugi žuti karton, a sudija Milorad Mažić nije imao nikakvu dilemu.

U 56. minutu domaća ekipa je duplirala prednost, pošto je Mićin prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na peterac, a tamo je spremno dočekao Asmir Kajević.

Ipak, i pored brojčane inferiornosti i dva gola zaostatka, Vojvodina se nije predavala. I takav pristup doneo joj je radost - Stefan Mihajlović je u 76. minutu prepolovio zaostatak.

Do kraja meča su gosti vrebali neke prilike iz kontranapada, dok je Čukarički pokušavao da dođe do trećeg gola i otkloni sve dileme. Mreže se ipak više nisu tresle.