"Otvorio seriju: Dejvid Nadžent"

Čuveni Boro opet gazi: Štoperi Lidsa častili na Riversajdu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.15. | 16:14

Smušene reakcije Bambe i Belušija, koji su poklonili dva gola domaćinu, lanisrale su tim Aitora Karanke na poziciju boj dva

Otvorio seriju: Dejvid Nadžent

Nekada stabilni premijerligaš i predstavnik Engleske u Evropi Midlsbro na putu je povratka u elitu. Tim Aitora Karanke zabeležio je značajnu pobedu na svom Riversajdu ovog popodneva protiv Lidsa (3:0) u poslednjem meču devetog kola Čempionšipa.

Počelo je kako se poželeti može za domaćina. Posle samo 122 sekunde Kristijan Stuani je lepo uposlio Dejvida Nadženta, a napadač sa premijerligaškim predigreom rutinski je savladao Silvestrija za 1:0.

Bio je to dobar start Midlsbroa, koji je nastavio da preti, a u 10. minutu golman Lidsa je spasavao autogol. Adomah je centrirao, Bamba loše zahvatio loptu, ali ga je njegov golman sprečio da se “proslavi”. Uzvratio je Lids u 19. minutu preko Antenučija, koji je samo zagrejao golmana Konstantopulosa, a već u 31. bilo je 2:0 za domaćina.

Džordž Frend je centrirao sa leve strane, a štoper gostiju Đuzepe Beluši je savladao svog golmana i to bolje nego što bi ga recimo Nadžent matirao. Bio je to najgori trenutak za Lids da primi gol jer nije igrao loše, a do kraja prvog dela nekoliko pokušaja gostiju nisu urodili plodom.

U nastavku meča Lids je bio nešto bolji, ali nije stigao do gola. Aleks Movat je dobro tukao iz slobodnjaka u 52, ali bez uspeha, a u 55. Mirko Antenuči je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Mogao je Italijan do gola i u 59. kada mu je asistirao Džordan Botaka, ali je golman Midlsbroa Konstantopulos danas bio fenomenalan.

Pokušaji Lidsa ostajali su bez konkretne realizacije, a u finišu je rezervista Dijego Fabrini iskoristio smešnu reakciju kapitena gostiju Sola Bambe koji se okliznuo i rutinski matirao Silvestrija za konačnih i ubedljivih 3:0.

Posle ovog trijumfa Midlsbro je drugi na tabeli sa 20 bodova (jedan manje od vodećeg Brajtona), dok je Lids ostao u sredini na 14. mestu sa 11 bodova.