CVAJTA: Bohum style - korak napred, nazad dva

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.03.16. | 15:19

Ekipa Gertjana Verbeka opet kiksirala kod kuće

Korak napred, nazad dva! Bohum nastavlja po starom! Taman kada izabranici Gertjana Verbeka uđu u seriju pobeda usledi neočekivan kiks, po pravilu kod kuće i željeno treće mesto postaje misaona imenica.

Bohum se posle dva vezana trijumfa protiv Sandhauzena i Fortune u prethodna dva kola potpuno vratio u borbu za Bundesligu, a onda je danas sve uprskao. Pred svojim navijačima Bohum je imao prednost od 1:0 na poluvremenu da bi u samom finišu, tačnije u poslednjim sekundama morao da se spasava poraza - 2:2.

Domaći su poveli u 31. minutu golom Terodea, preokret Arminiji doneli su Ulm (penal) i Nete, da bi Bohum do 2:2 došao takođe posle udarca sa 11 metara, ali tako što je Simon Terode prvo promašio, a onda naleteo na odbijenu loptu i smestio je u mrežu.

Svoje navijače razočarao je i Ajntraht iz Braunšvajga. Još jedan tim koji je do skora imao ambicije za najviši plasman odigrao je samo 1:1 sa poslednjeplasiranim Duizburgom. Zebre su čak vodile golom Šanturije, a konačan rezultat postavio je Kelifi

Na kraju, danas je poražen i treći pretendent na najviši plasman - Sankt Pauli. Gusari su pali na gostovanju Hajdenhajmu (0:2), tako da su trećeplasirani Nirnberg i drugoplasirani Frajburg zadržali pet bodova viška u odnosu na prvog pratioca...