""

CVAJTA: „Fenjeraš“ postao noćna mora za one koji žele u Bundesligu

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.03.14. | 15:00

Posle Kajzerslauterna i Paderborna, Kotbus skinuo skalp i Karlsrueu i tako mu otežao posao da dođe u poziciju koja vodi u bar u plej-of. AUE umirio Lavove iz Minhena

Fudbaleri Kotbusa možda neće uspeti da obezbedi opstanak u Cvajti, ali će definitivno pomrsiti račune onima koji žele plasman u najjači rang takmičenja. Pre dva kola uspeli su da otkinu sva tri boda Kajzerslauternu, koji definitivno sada ima sve manje šansi da obezbedi bar mesto u plej-ofu, a sada su to učinili protiv Karlsruea - 1:0.

Posle gotovo izjednačenih 80 minuta, Bubakar Sanogo je uspeo da iskoristi blagu uspavanost protivničke odbrane i iz protivničkog šesnaesterca smesti loptu u mrežu.

Kotbus je tako stigao do svog tek 20. boda u ligi, deset manje u odnosu na prvi tim iznad crte, dok Karlsrue sada ima tri boda zaostatka u odnosu na Paderborn, koji se drži na trećoj poziciji.

U drugom i poslednjem meču dana AUE i Minhen 1860 odigrali su jedan vrlo uzbudljiv meč, u kojem je domaćin bio nadomak tri boda i velikog iznenađenja, ali su Lavovi uspeli da dođu do spasa u poslednji čas - 2:2.

Gosti su prvi poveli pogotkom Vojtkovijaka već u 2. minutu susreta, a rezultatom 0:1 završeno je prvo poluvreme. U nastavku je usledio potpuni preokret - prvo je Silvestr na samom startu drugog dela igre zatresao mrežu za 1:1, da bi Benateli u 87. minutu doveo AUE na prag velike pobede, koja bi definitivno jako mnogo značila u borbi za opstanak.

Ipak, u poslednjim trenucima susreta Osako je uspeo da iskoristi nesmotrenost odbrane i loptu pošalje iza leđa golmana za konačnih 2:2.