""

Cvajta: Fortuna jesenji prvak, Kil počeo da tone

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.12.17. | 15:24

Darmštat se trgao posle promene trenera

Holštajn Kil je u padu, novajliji u društvu drugoligaša dobro će doći pauza koja sledi nakon utakmica 18. kola. Ekipa sa krajnjeg severa Nemačke glatko je poražena na gostovanju Sandhauzenu - 1:3, pa tako nije uspela da se dokopa titule jesenjeg prvaka.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, da bi u domaćin u samo tri minuta uspeo da dođe do kapitalne prednosti. U periodu između 68 i 71. minuta golovima Parakarade i Helera sa bele tačke Sandhauzen je stekao nedostižnih 2:0 i rešio utakmicu. Sukuta Pasu kasnije dotukao Kil trećim golom, da bi gosti uspeli samo da ublaže poraz...

Ekipa Kenana Kočaka poslednjih pet minuta igrala je s čovekom manje zbog isključenja Kistera, no gosti nisu uspeli da ugroze njihov siguran trijumf.

Promena na klupi Darmštata uspešno ke delovala, kako se to kaže: kao šok-terapija. Dirk Šuster uspeo je da trgne Ljiljane i oni su izvukli bod na teškom gostovanju Grojteru - 1:1. Dojučerašnji bundesligaš poslednji put se pobedi radovao još u septembru mesecu, ali i ovaj remi protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak veliki je napredak u odnosu na decembarske poraze.

Duizburg je minimalcem "udario" po Dinamu i Dinamu i zimsku pauzu provešće baškareći se u sredini tabele...