""

CVAJTA: Frajburg slistio Minhen za kraj, Braunšvajg nikako da uhvati priključak sa vrhom

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 15:13

Bohum opet štuca

Frajburg se lako oporavio od poraza u prošlom kolu od Nirnberga, a Minhen 1860 ponovo ulazi u seriju poraza. Srećom po Lavove pa je kraj prvog dela prvenstva. Ekipa sa Švarcvalda slavila je lagano rezultatom 3:0 i uspešno nastavila borbu za povratak u Bundesligu, dok izabranike Bena Melmana u drugom delu očekuje grčevita borba za opstanak. Prva ekipa iznad zone ispadanja, a to je Fortuna iz Dizeldorfa beži Minhenu pet bodova...

Frajburg je u kratkom razmaku, između 34. i 44. minuta postigao dva gola i praktično ubio svaku nadu gostiju da mogu makar do boda. Filip je pogodio na asistenciju Vinćenca Grifa, a onda se u strelce upisao i Forenbah. Treći pogodak za domaće delo je Italijana Grifa u 65. minutu.

Srpski reprezentativac Fejsal Mulić ponovo nije bio u protokolu trenera Melmana.

Ajntraht iz Braunšvajga nije iskoristio priliku da pretekne Sankt Pauli na tabeli pošto je odigrao 1:1 sa Kajzerslauternom, dok u susretu Duizburg - Bohum nije bilo pobednika - 0:0.