""

CVAJTA: Karlsrue lakše diše, Jovanović sapasao Sandhauzen

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.02.16. | 14:56

Duizburg posle novog neuspeha ostaje zakovan za poslednju poziciju

Fudbaleri Karlsruea nastavili su sa sjajnim partijama i za četiri kola od borbe za opstanak došli do sredine tabele i mirne luke. Pogotkom Manuela Toresa, bivšeg igrača Šalkea i Viljareala, i to u prvom minutu susreta, gosti su slavili rezultatom 1:0 na gostovanju Duizburgu.

Sa ova tri boda izabranici Markusa Kaučinskog došli su do cifre od 10 bodova u poslednja četiri meča i sa ukupno 29 bliži su trećoj pozicji (sedam bodova minusa) koja vodi u doigravanje za Bundesligu, nego li dnu tabele (plus devet u odnosu na 16-plasirani Paderborn).

S druge strane Zebre ostaju zakucane za samo dno i dalje čekaju na prvi trijumf od novembra prošle godine.

U drugoj utakmici danas Hajdenhajm i Sandhauzen podelili su bodove. Domaćin je vodio od 20. minuta pogotkom Tomale, a konačnih 1:1 postavio je Ranislav Jovanović šest minuta pre kraja meča...