""

CVAJTA: Nirnberg drži korak s vrhom, Minhen ne zna šta je pobeda ni posle sedam kola...

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.09.15. | 15:09

Karlsrue u velikoj krizi

Nirnberg drži korak ka vodećima! Nakon poraza u Franken derbiju u 92. minutu meča devetostruki šampion Nemačke uspeo je da suzbije redove i ostvari trijumf nad Sandhauzenom (2:0) koji ga vodi u gornji deo tabele. S druge strane, Kajzer polako gubi korak sa vrhom, pošto ni treći susret zaredom nije uspeo da reši u svoju korist

Nirnberg je kontrolisao utakmicu u njenom najvećem delu i potpuno zasluženo upisao treću pobedu u sezoni. Prednost domaćem sastavu doneo je Berens golom u 18. minutu, a sve nade Sandhauzena ubio je Jan Polak kada je u 82. po drugi put matirao goste.

Minhen 1860 ni posle sedam kola nema trijumf, ali danas je otkinuo bod favorizovanom Kajzerslauternu. Lavovi su i ovoga puta imali neverovatnu podršku sa tribina, čak 25.000 ljudi okupilo se na Alijanc areni, međutim, taj tim jednostavno nema kvalitet ni za sredinu tabele, a kamoli za borbu za Bundesligu, koja se godinama unazad najavljuje. Minhen je poveo u 15. minutu pogotkom Degeneka, a konačan rezultat postavio je Jensen na isteku jednog sata igre. Bavarci bez obzira na ovaj bod ostaju u zoni ispadanja, dok je Kajzer ostao na minus osam u odnosu na lidera iz Bohuma.

Tri boda uzeo je Paderborn u sudaru sa Karlsrueom (2:0) kome se ne piše dobro ukoliko ovako nastavi. Povratnik u Cvajtu izgubio je treći meč zaredom uz gol razliku 0:11. Paderborn je s ova tri boda pobegao iz zone ispadanja...