""
""

CVAJTA: O tome je sanjao Didi Matešic - Lajpcig je konačno prvi!

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.11.15. | 15:31

Frajburg odigrao samo 2:2 kod kuće sa Braunšvajgom i ispustio čelo tabele, prva pobeda Minhena 1860

Prvi put otkako je obelodanjen veliki projekat Red Bula - Lajpcig u Bundesligi - ekipa Ditriha Didija Matešica zaposela je čelo Cvajte! Momci Ralfa Rangnika slavili su na teškom gostovanju protiv Sandhauzena (2:1) i zahvaljujući remiju Frajburga sa Braunšvajgom (2:2) izbili na prvo mesto.

Lajpcigu nije najbolje krenulu danas. Boduz je doneo prednost Sandhauzenu u 27. minutu, ali samo četiri minuta kasnije Šabicer je poravnao na 1:1 pogotkom sa bele tačke. Potpuni preokret i sva tri boda gostima je doneo gol Halstenberga 15 minuta pre poslednjeg zvižduka.

A Frajburg je sigurno gazio ka ovoj pobedu protiv Ajntrahta, barem je tako izgledalo posle prvog poluvremena. Majstor za slobodnjake, Vinćenco Grifo u 15. minutu pogodio je sa više od 20 metara za vođstvo svog tima. Ovoga puta ipak nije to bio spektakularan pogodak kao neki prethodni (lopta promenila pravac nakon što je pogodila nekoga u živom zidu), ali to nije smetalo domaćim navijačima da valjano proslave. U finišu prvog dela prvi strelac lige Nils Petersen (12. gol) duplirao je prednost domaćina i izgledalo je tada da Braunšvajgu nema spasa, no međutim...

Nekadašnji šampion vratio se u igru autogolom Mujdže, da bi u 62. minutu Kelifi sjajnim pogotkom postavio konačnih 2:2.

Za kraj da pomenemo i prvu pobedu Minhena 1860! Da, dobro ste pročitali, i to se dogodilo. Prvi put u 13 kola. Erupciju oduševljenja na Alijanc areni doneo gol Volfa u prvom minutu nadoknade utakmice protiv Duizburga...