""

CVAJTA: Union Berlin opasno pripretio Kelnu, AUE zakucao Kotbus za dno

Vreme čitanja: 2min | pet. 21.02.14. | 20:34

Ingolštad došao do vrlo važnih bodova u borbi za spas

Fudbaleri Union Berlina savladali su Frankfurt rezultatom 2:0 i tako se popeli na treću poziciju Cvajte. Iako je domaćin uputio čak 29 šuteva ka golu protivnika (?!), od čega je u okvir išlo čak 16, svega dva su uspela da nađu svoj put do mreže. Unija je do vođstva došla preko Matuščke pogotkom sa kreča u finišu prvog poluvremena, da bi u 76. minutu Šenhajm i definitivno ugasio svaku nadu gostiju. Ipak, apsolutni heroj utakmice je golman gostiju Kland, koji je pravio čuda ispred svoje mreže.

Raspucani igrači Kotbusa i AUE priredili su svojim navijačima pravu dramu u melu koji je završen rezultatom 3:2 u korist gostiju. Interesantno, na stadionu Kotbusa viđena su dva potpuno različita poluvremena. U prvom su gosti odigrali furiozno i strpali tri gola u mrežu protivnika, dok je u drugom domaćin pokušao da se vrati, ali je postigao samo dva pogotka.

Strelci za AUE bili su Lening u 15. i 18. minutu, da bi Silvestr u 36. doneo novo uvećanje prednosti. Ipak, Stjeperman je u drugom delu pokušao da svoj tim vrati u život, ali su njegovi golovi u 48. i 72. minutu bili nedovoljni.