""
""

Da li je ovo ta sezona? Fajenordov start iz snova, Dirk Kajt je i dalje svetska klasa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.08.16. | 22:00

Preokret u gradskom derbiju posle rafala legendarnog napadača, navijači na nogama

Roterdam je u fudbalskoj ekstazi, sezona je počela bajkovito! Četiri pobede u prva četiri kola Eredivizije, prvo mesto na tabeli, gol razlika 12:1 i armija navijača opet bruji o tituli koja se na De Kajpu čeka još od 1999. godine!

U malom gradskom derbiju, Fajenord je na krcatom De Kajpu večeras očitao lekciju Ekscelzioru i pobedom od 4:1 posle preokreta još više rasplamsao nade navijača koji i predugo čekaju na titulu.

Proradio je legendarni Dirk Kajt. Vremešni napadač je sa kapitenskom trakom na ruci bio arhitekta preokreta i postigao je prve golove u sezoni. Iako je Ekscelzior poveo u 26. minutu posle slabe inetrvencije odrbane domaćih, usledio je rafal Dirka Kajta.

Prvo je u 44. minutu uhvatio volej sa leve strane, a onda u 59. minutu još lepi prijem i volej sa desne strane za potpuni trans na De Kajpu.

Navijači su još slavili golove Kajta kada je Stiven Berghujs pogodio za 3:1, a samo četiri minuta kasnije je Tornstra iskoristio nesporazum u odbrani gostiju za konačnih 4:1.

Vitese – Utreht 1:1 (1:0)