""

Dante kao Teo! Nica opet gleda sa visine (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.12.16. | 22:43

Brazilski štoper kao rukom delio lopte za golove

Čarolija i dalje traje na Azurnoj obali. Fudbaleri Nice ubedljivo su slavili na svom terenu protiv Tuluza sa 3:0 u utakmici 16. kola francuske Lige 1 i sada su ponovo sami na liderskoj poziciji na tabeli.

Drugom uzastopnom pobedom u šampionatu ekipa Lusijana Favra definitivno je vratila samopouzdanje posle dva loša izdanja protiv Šalkea i Bastije. A pogotovo što je u sledećem kolu čeka veliki okršaj sa jednim od glavnih konkurenata u borbi za vrh, Pari Sen Žermenom i to na Parku prinčeva.

Večeras nije bilo ama baš nikakve greške kod tima sa Azurne obale, a pre svega zbog činjenice da je štoper Dante odigrao perfektnu utakmicu.

Kako drugačije nazvati partiju u kojoj poslednji igrač odbrambene linije asistira za dva od tri gola. Mada, s obzirom da je u pitanju Brazilac, pa još čovek koji je sa Bajernom bio prvak Evrope, i nije toliko iznenađenje.

Najpre je u 23. minutu desnom nogom, dugom loptom spojio sa golom Alesana Pleu, a samo tri minuta kasnije na gotovo isti način, samo levicom, pronašao je Junesa Belandu.

I već tada je svima bilo jasno da tri boda ostaju u Nici, pogotovo što Tuluz igrom koju je pružio nije ni zaslužio da izvuče išta više od poraza.

Konačan rezultat za ubedljivu pobedu i još jedno slavlje domaćih postavio je Žan-Mišel Seri u 65. minutu.

Još jednom se pokazalo i da je Tuluz rado viđen gost u Nici poslednjih godina, ovo mu je bio treći poraz u tom gradu zaredom.