Debakl Borca protiv lidera ABA 2 lige

Vreme čitanja: 1min | čet. 10.01.19. | 20:55

Primorska na svom terenu ubedljivo slavila sa 98:71

Košarkaši čačanskog Borca ubedljivo su poraženi na gostovanju kod lidera druge Jadranske lige, Primorske sa 97:71 u utakmici 15. kola tog regionlanog takmičenja.

Odigrao je čačanski tim dobro prvo poluvreme, dve četvrtine je bio pravi rival lideru druge jadranske lige i delovalo je da bi mogao da uradi i nešto više u nastavku.

Ipak, u trećoj deonici je posustao. Domaćin je za deset minuta sazidao kapitalnu prednost koja mu je omogućila ubedljivi trijumf.

Marinković je predvodio Primorsku sa 15 poena, a po dva manje su ubacili Haris i Jagodić Kuridža.

U čačanskoj ekipi najbolji strelac bio je Strahinja Gavrilović sa 20 poena, Ilija Đoković dodao je 15, a Radovan Đoković još 11 poena.

Sarajevski Sparsi, koji se ove sezone bore za drugo mesto na tabeli, kao gosti su pobedili Zrinjski u Mostaru sa 83:68.

Kenan Bajramović i Adin Vrabac predvodili su pobednički tim sa dabl dabl učincima. Bajramović je imao 18 poena i deset skokova, a Vrabac 16 poena i deset uhvaćenih lopti.