"Radost Švaba nakon Kostićevog gola"

Debakl Sitija u Štutgartu pred start Premijer lige: Kostić protutnjao kao tajfun između Kompanija i Mangale! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.08.15. | 19:16

Švabe nanele težak poraz skupocenom protivniku u generalnoj probi pred početak sezone - 4:2

Radost Švaba nakon Kostićevog gola

Ako se po jutru dan poznaje ovo neće biti najblistavija sezona Mančester Sitija, mada je, naravno, prerano davati takve zaključke. Ipak, izabranici Manuela Pelegrinija doživeli su izuzetno neugodan poraz u genarlnoj probi pred početak sezone, pošto su na Mercedes Benz areni poraženi od domaćeg Štutgarta rezultatom 4:2 (4:0), a on i ne deluje toliko katastrofalno, koliko igra vicešampiona Engleske.

Popularne Švabe su u prvom poluvremenu utakmice u potpunosti demonstrirale silu nad moćnim rivalom. Sjajnu seriju golova domaćina započeo je Filip Kostić, koji je u 15. minutu nakon dubinskog pasa Ginčeka kao tajfun protunnjao između Kompanija i Mangale, pa potom poslao loptu iza leđa nemoćnog Džoa Harta.

Potpuni potop gostiju usledio je između 31. i 37. minuta utakmice, kada je Štutgart golovima Didavija, i Ginčeka (dva puta) došao do ogromnih 4:0.

Igra Švaba pala je tek u poslednjih dvadesetak minuta, kada je Aleksandar Coringer izmenio sve igrače, a to su igrači engleskog kluba umeli da kasne i preko Ikenača i Džeka dođu do dva pogotka u završnici meča.

ŠTUTGART - MANČESTER SITI 4:2 (4:0)