""

Dejan Dražić se omrsio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 13.01.16. | 22:24

Prvenac srpskog napadača za potvrdu plasmana Selte u četvrtfinale Kupa kralja

Konačno Dejan Dražić! Nije mu Manuel Berizo davao značajnu minutažu ove sezone, ali je nekadašnji napadač OFK Beograda na trenutak nagovestio da zaslužuje poverenje trenera Selte. Naš centarfor, koga su zbog frizure prozvali srpski El Šarafi, postigao je gol u pobedi tima iz Galicije i zapečatio plasman favorita u četvrtfinale Kupa kralja - 2:0.

Dražić je bio starter i u četvrtoj utakmici masovnijeg španskog takmičenja, ali je tek večeras postigao prvenac za klub u koji je stigao letos. Sjajno je u 77. minutu reagovao na pas Hosepa Senea, pobegao pažnji dvojice čuvara i elegantno matirao golmana gostujućeg tima.

Na taj način Dražić je ulepšao je veče navijačima na stadionu Balaidos koji su, posle 3:0, iz prvog meča, proboj u narednu rundu počeli da slave posle pogotka Džonatana Guidetija u 35. minutu iz jedanaesterca. Drugi srpski internacionalac, Nemanja Radoja, takođe je bio starter, međutim, zamenjen je u 62. minutu.

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Atletik Bilbao. Zahvaljujući golu Inakija Vilijamsa u 21. minutu Baski su drugi put savladali Viljareal (1:0) i preko Madrigala ostavili sebi šanse da se, kao i lane, domognu finala.