""
""

Derbi "praznih pušaka" u Briselu...

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.09.15. | 22:00

Nije to bilo veče Matijasa Suareza i Stefana Okaka Čuke, koji su promašili ogroman broj prilika pred golom gostiju. Situaciju na terenu nisu promenili ni ulasci Ezekijela, odnosno Ačemponga u završnici - 0:0

Mnogo se očekivalo od derbija sedmog kola belgijske Pro lige između Anderlehta i Genka, ali se nije dobilo gotovo ništa. Sve što su ova dva velikana belgijskog fudbala uputila ka golu rivala otišlo je u nepovrat, pa su na kraju mreže mirovale, što nije zadovoljilo ni jedne ni druge, a pogotovo ne Anderleht, koji nije uspeo da se izjednači sa Ostendeom na čelu tabele - 0:0.

Nije to bilo veče Matijasa Suareza i Stefana Okaka Čuke, koji su promašili ogroman broj prilika pred golom gostiju. Situaciju na terenu nisu promenili ni ulasci Ezekijela, odnosno Ačemponga u završnici meča.

Sa druge strane, Genk se orjentisao pre svega na kontranapade, ali i povoljne situacije iz prekida, međutim ni De Kamargo se nije previše proslavio.

Anderleht u četvrtak igra prvi meč grupne faze Lige Evrope protiv Monaka u Briselu, nakon čega ide na gostovanje Šarloi, dok Genk na svom terenu čeka Mehelen.

U poslednjem meču današnjeg dana Sent Trond i Šarlroa podelili su bodove, bilo je 1:1. Gostujući tim vodio je od 48. minuta golom Perbea, ali je bod domaćinu sačuvao Šofs pogotkom u 86. minutu.