""
""

Dijara se osvetio Prosinečkom i verovatno mu napisao otkaz

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.11.13. | 21:18

Bivši napadač Partizana strelac izjednačujućeg gola za Antaliju protiv Kajzerija (2:2), Genčlerbirligi beži sa dna

Lamin Dijara je junak Antalije i dželat Roberta Prosinečkog! Bivši napadač Partizana postigao je izjednačujući gol za tim sa Mediterana i tako obezbedio bod svom timu i produbio krizu Kajzera, koji dva i po meseca ne zna za pobedu u prvenstvu Turske, pa hrvatskog stručnjaka verovatno čeka otkaz pošto se sa gradskim rivalom Ericejom nalazi na deobi poslednjeg mesta.

Kajzeri je dva puta vodio na gostovanju crveno-belima i činilo se da je na pragu iznenađenja, ali je u 87. minutu Dijara precizno izveo jedanaesterac i petim golom u sezoni rastužio ne Prosinečkog i dvojicu Srba u gostijućoj ekipi, Srđana Mijailovića i Marka Simića, koji su odigrali po 90 minuta. Bila je to svojevrsna osveta nekadašnjeg ljubimca Grobara Prosinečkom za tri vezana poraza u okršajima večitih tokom proleća 2012, dok su vojevali u Beogradu.

Za razliku od njih dvojice, više razloga za zadovoljstvo imala je kolonija Srba u Genčlerbirligiju. Tim iz Ankare je pobedu nad Elazigom u prošlom kolu naplatio trijumfom nad Eskišehirom, taman za beg iz opasne zone. Radosav Petrović je igrao celu utakmicu, a Nemanja Tomić ušao u 73. minutu u trijumfu koji je kreirao Rumun Stanku.