""

Dinamo stigao Aue, paklena borba za opstanak u Cvajti

Vreme čitanja: 1min | pet. 03.05.13. | 19:52

Ekipa iz Drezdena dobila Paderborn kod kuće (2:1) i potpuno se vratila u igru

Dinamo iz Drezdena ostvario je jednu od najvažnijih pobeda u sezoni, pošto je savladao Paderborn rezultatom 2:1 i tako na maksimalan način iskoristio poraz Auea u Berlinu, glavnog konkurenta za opstanak.

Junak velikog trijumfa Dinama, koji je domaćina doveo do situacije da pred poslednja tri kola bude izjednačen sa Aueom po broju bodova, obezbedio je tinejdžer Tobijas Miler (19), koji je dva puta savladao golmana Paderborna.

Prvi gol Miler je postigao u 35, a drugi u 70. minutu meča. Gosti su mrežu Dinama uspeli da zatresu preko Mehe dva minuta pre kraja prvog dela.

Srpski internacionalac Vujadin Savić nije bio ni na klupi ekipe iz Drezdena.

Aue je, dakle, poražen, ali nema mnogo vremena da žali, pošto je bodove ostavio u Berlinu na megdanu sa Hertom, verovatno najboljim timom u Cvajti. Domaćin je već posle 45 minuta imao ogromnih 3:0, a kasnije opuštanje u drugom delu Aue je iskoristio i smanjio na 2:3.