Dinamov Italijan blista - još dva komada

Vreme čitanja: 1min | pon. 04.02.19. | 20:53

Matija Montini uživa u Bukureštu

Tamo gde je stao u decembru u pretposlednjem jesenjem kolu, italijanski internacionalac Matija Montini je nastavio i u 2019. godini.

Na prolećnoj premijeri novi ljubimac navijača Dinama iz Bukurešta postigao je još dva gola i omogućio novi trijumf posrnulom rumunskom velikanu. Rival Crvenim psima večeras bio je Poli Jaši koji nije pružio nikakav otpor - 3:0 (1:0).

Da od iznenađenja nema ništa bilo je jasno već posle desam minuta igre kada je Montini, novajlija iz Livorna, inače igrač ponikao u Rominoj omladinskoj školi, prvi put matirao golmana gostiju Rusua. Imao je Montini još dve dobre šanse u prvih 45 minuta da uveća golgeterski saldo, ali nije bio precizan.

Ipak, u nastavku je stigao do pogotka u 69. a nakon lepe asistencije domaće "desetke" Dana Nistora. Tačku na meč i ubedljivu pobedu Dinama stavio je rezervista Danijel Popa u trećem minutu nadoknade.

Prva prolećna pobeda za puelene Mirčee Redniča možda je najava boljih dana jer je Dinamo i dalje daleko u donjem delu tabele.

RUMUNIJA 1 - 22. kolo

Konkordija - Botošani 0:1 (0:0)