"Aduriz"
"Aduriz"

Dva spektakularna gola na San Mamesu: Bilbao nije sačuvao vođstvo, Espanjol sada u prednosti (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 11.02.15. | 23:53

Aduriz lobovao Lopeza, a Viktor Sančez pogodio pauka za 1:1 u prvom meču polufinala španskog Kupa kralja

AdurizAtletik Bilbao i Espanjol su u prvom meču polufinala španskog Kupa kralja odigrali nerešeno – 1:1, tako da su Katalonci otišli kući zadovoljniji pošto će u revanšu, uz gol u gostima, imati i prednost domaćeg terena.

Navijači su imali prilike da vide dva spektakularna gola. Prvo je De Markos u 11 minutu sjajno uposlio Aduriza, koji je pretrčao dvojicu štopera, lobovao golmana Lopeza i izazvao eksploziju oduševljenja na San Mamesu. Aduriz je još jednom pokazao koliko je koban po Espanjol pošto mu je to bio osmi pogodak... Euforiju je prekinuo Viktor Sančez u 35. minutu. Vezista Katalonaca je iskoristio loše ispucavanje odbrane domaćina, uhvatio volej i zakucao loptu u desno rašlje čuvara mreže Jaga.

U nastavku meča bilo je šansi na obe strane, međutim, rezultat je ostao nepromenjen, tako da će se pitanje drugog finaliste rešavati u "drugom poluvremenu". Barselona je nešto ranije lako izašla na kraj sa Viljarealom - 3:1.