""

Džin iz Marselja se uspravio, Tovan potopio Kaen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.04.17. | 16:56

Olimpik na putu koji vodi u Ligu Evrope posle pobede od 5:1

Marselj je ove sezone kralj remija, ali kada pobedi, onda to radi se stilom i mnogo golova. Danas je u gostima ekipa Rudija Garsije torpedovala Kaen sa 5:1 i dokopala se petog mesta koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone.

Bio je to, ujedno, osmi uzastopni meč Marselja bez poraza u nacionalnom šampionatu i potvrda da je velikan stabilizovao formu.

Heroj dana bio je Florijan Tovan. Momak iz Orleana je bio prava enigma za odbranu gostujuće ekipe, postigao je het-trik, namestio je jedan gol, a mogao je još koji put da se upiše u strelce.

Prvi gol dao je već u drugom minutu, u 63. minutu je drugi put savladao protivničkog čuvara mreže, a konačan rezultat postavio je minut pre kraja utakmice.

Pored Tovana, odličnu partiju pružio je i Maksim Lopez, dete Olimpika, koji je spakovao dva komada u mrežu Kaena. Najbolji strelac Kaena Ivan Santini pogotkom je samo ublažio poraz.

Inače, ovo je fudbalerima Kaena bio šesti prvensteni neuspeh u prethodnih osam utakmica, a poslednju pobedu upisao je 26. februara.

LIGA 1 - 35. kolo

Anže - Lion 1:2 (0:2)