""
""

Ečeberija čuva Baskijcima evropsku nadu, Kordobin fenjer sija sve jače (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 24.04.15. | 23:03

Atletik Bilbao pobedio je u gostima poslednjeplasirani tim Primere, Kordobu sa 1:0 u prvom meču 33. kola i sačuvao nadu da, uz kikseve nekih od konkurenata, i sledeće sezone oseti čari takmičenja pod okriljem UEFA.

Baskijskom velikanu ovo je bio drugi vezani trijumf u Primeri, dok je Kordoba doživela 11. poraz u poslednjih 13 prvenstvenih utakmica i nezadrživo juri ka Segundi.

Iako je Kordoba odigrala prilično dobro i hrabro, s obzirom na poziciju na tabeli, na kraju domaći igrači nisu imali ni sreće da ostvare nešto više protiv Atletika.

Trenutak odluke desio se u 55. minutu, kada je Benat Ečeberija lepo šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila fudbalera Kordobe Dejvida i “odsela“ u mreži domaćina.

Srpski internacionalac Aleksandar Pantić odigrao je celu utakmicu za ekipu Kordobe, koju je do 15. marta trenirao Miroslav Đukić.