""

Ederson sačuvao Benfiku na vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.03.17. | 23:26

Teška pobeda šampiona na gostovanju u Feirenseu - 0:1 (0:1)

Preživela je Benfika gostovanje nezgodnom Feirenseu koji se potrudio da joj oteža pripremu utakmice Lige šampiona sa Dortmundom koja je očekuje u sredu, pa su izabranici trenera Rui Vitorije morali večeras da oderu zadnjicu kako bi savladali čvrstog domaćina minimalnim rezultatom (1:0).

Andrija Živković ponovo je bio u startnoj postavi Benfike, a za razliku od prethodnih duela ovaj put je umesto na krilu igrao odmah iza najisturenijeg napadača Mitroglua, koji nije bio raspoložen večeras. Grk nije bio u elementu, ali zato jeste Pici, koji je u 42. minutu na pas Karilja doneo trijumf Benfiki.

Mogao je Feirense da zagorča život Orlovima na ovom meču, ali je Benfika imala večeras raspoloženog golmana Edersona. Sjajno je Brazilac skinuo šut Grka Karamanosa nekih dvadesetak minuta pre kraja čime je sačuvao trijumf svom timu.

Novom pobedom (četvrtom vezanom u Primeiri) Benfika se vratila na čelo tabele sa bodom prednosti u odnosu na Porto, pa je jasno da ćemo u narednih 10 kola gledati neizvesnu trku za titulu.