"Prvotimac Eibara: Keko"

Eibarov glavomet srušio Sosijedadovu seriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.04.16. | 22:20

Maleni baskijski klub savladao komšije u lokalnom derbiju (2:1), a oba gola postigli su glavom

Prvotimac Eibara: Keko

Da je Eibar jedno od najvećih iznenađenja u Primeri ove sezone potvrdio je pobedom nad solidnim Sosijedadom od 2:1 kojom je po svoj prilici prebrinuo sve brige oko primarnog cilja prošlog leta - opstanka u ligi. Evropa je, čini se, nedostižna za maleni klub iz Baskije, ali su sjajni izabranici Hozea Mendilibara pokazali večeras da itekako znaju da igraju fudbal.

A počeli su meč očajno. Već u sedmom minutu Zurutuza je zategao nogu i sjajnim udarcem matirao golmana domaćih Rijezga za 0:1. Pokazao je Sosijedad u prethodnom kolu pobedom nad Barsom da je u formi, isto je kao i u prošlom kolu poveo ranim golom, ali večeras nije uspeo da zadrži prednost.

Eibar je zaigrao bolje u nastavku utakmice, a u 32. minutu stigli su do izjednačenja. Ander Kapa je asistirao ka Serhiju Enrihu, a ovaj glavom poravnao na 1:1. Ovo su bila jedina dva detalja vredna pomena u prvom delu, a u nastavku je viđena mnogo bolja utakmica koju je domaćin rešio u svoju korist.

Dobra šansa za Sosijedad i odbrana Rijezga, kao i poništeni gol Bergere, bili su uvod u vođstvo domaćina na drugoj strani. Nakon sjajnog prodora po desnoj strani i centaršuta Gonzalo Eskalante je pogodio za 2:1.

Sjajni vezni fudbaler domaćina imao je još jednu dopbru priliku u finišu, ali je bio neprecizan, kao i Keko, odlično je branio golman gostiju Rulji, pa se Eibar na kraju zadovoljio minimalnim trijumfom kojim se izjednačio sa komšijama iz San Sebastijana na tabeli.