""
""

EL: Zvezdini rivali iz prve faze rutinski počistili rivale, Barsa se igrala sa Efesom

Vreme čitanja: 2min | čet. 02.01.14. | 22:50

Srpski internacionalac Zoran Erceg ubacio je 17 poena u porazu od tima iz Tel Aviva, dok je Milan Mačvan meč završio bez poena... Panatinaikos, Laboral Kuća i Makabi bez problema slavili

Počelo je! TOP 16 faza Evrolige počinje lagano da se zahuktava, a osim Partizana, koji je otvorio seriju velikih utakmica u drugom delu takmičenja, odigrana su još četiri vrlo jaka meča.

Za crno-bele najvažniji susret se igrao u Istanbulu, gde su se sastali Galatasaraj i Makabi. Iako je utakmica tokom 35 minuta bila i više nego tesna, Ponos Izraela je slavio rezultatom 90:84 i tako na najbolji način započeo takmičarsku godinu.

Tim iz Tel Aviva je otpor rivala prelomio polovinom poslednje deonice, kada su Smit, Ohajon i Hikman izrešetali koš sa distance, napravili dvocifrenu prednost, koja je kasnije bila nedostižna za igrače Galate.

U domaćem timu vrlo dobru rolu imao je Karlos Arojo, koji je meč završio sa 19 poena, a u stopu ga je pratio srpski internacionalac Zoran Erceg sa dva poena manje. Milan Mačvan je za 16 minuta provedenih na parketu ostao bez poena, ali je imao šest uhvaćenih lopti. Na drugoj strani je, pak, blistao Hikman, koji je postigao čak 24 poena, dok je Ohajon ubacio 15, uz tri pogođene trojke iz četiri pokušaja. Smit je takođe pogodio tri šuta van linije 6.75, ali je ubacio poen manje.

Barselona je počistila Efes na svom terenu i potvrdila da će biti u najužem krugu favorita za titulu. Španci su na svom terenu slavili rezultatom 84:65 uz vrlo ubedljivu igru.

Navaro je meč završio sa 21 poenom (5/8 za tri), dok je Oleson ubacio 13. Kod gostiju Erden je ubacio 15, a Savanović 12 poena.

Panatinaikos je u Atini lako srušio otpor Armanija, koji nijednog momenta nije predstavljao veću pretnju po nekada najbolji tim Evrope. Uz konstantno dobru igru, lepo raspoređenu minutažu i dobru igru u odbrani Zeleni su lagano došli do vrlo bitne pobede i nijednog trenutka nisu protivniku dozvolili da se rezultatski približi.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Gist sa 12 poena, jedan manje je ubacio je Ukić, dok su po deset postigli Kari i Fotsis. Dijamantidis je meč završio sa pet poena i 11 asistencija. U ekipi Laboral kao gost šokirao Unikahu i osvojio bodove na uverljiv način.