""

Đetići potopljeni u Dalmaciji, Zvezda može do prvog mesta

Vreme čitanja: 1min | pet. 15.12.17. | 19:54

Zadar slavio sa 78:69

Budućnost je pala u Zadru! Hrvatski tim je u hali Krešimir Ćosić savladao šampiona Crne Gore sa 78:69 u premijernoj utakmici 12. kola Jadranske lige, a ovakvom ishodu najviše se raduje Crvena zvezda koja može da se izjednači na liderskoj poziciji.

Zadranima je ovo bila šesta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je ekipa Aleksandra Džikića doživela tek drugi poraz.

Zadrani su imali dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali je Budućnost uspela da napravi preokret u trećem kvartalu.

A onda su Džošua Bostik i Domagoj Vuković preuzeli stvari u svoje ruke  i vratili prednost Zadranima. Sve je definitivno bilo gotovo kada je Vuković pogodio trojku na minut i četiri sekunde pre kraja za vođstvo od 74:66.

Bostik je utakmicu završio sa 20, a Vuković sa 19 poena. Kod Podgoričana je najefikasniji bio Kajl Gibson sa 21 poenom.