""

Evropo, spremi se - vraća se Selta i deluje strašno! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.04.16. | 22:20

Golovima Jaga Aspasa ekipa iz Viga srušila otpor borbene Granade - 2:1

Ako je neko partijama u ovoj sezoni zaslužio da naredne sezone izađe na međunarodnu scenu onda je to Selta. Fantastična ekipa iz Viga priredila je još jedno sjajno veče svojim navijačima na Balaidosu, gde je golovima Jaga Aspasa slomila otpor borbene Granade i zasela na peto mesto španske Primere - 2:1 (1:0).

Tri kola pre kraja Selta je udaljena četiri boda od četvrtoplasiranog Viljareala, tako da teoretski može da se domogne i plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali joj na ruku u ovom trenutku ne ide težak raspored, odnosno dva gostovanja Bilbau i Atletiko Madridu.

Za kompletnan utisak ove uzbudljive utakmice i te kako su se pobrinuli i odlični gosti, koji su tokom utakmice često pretili Rubenu Blanku, a nakon gola Jusufa El Arabija u 69. minutu i da unesu određenu nervozu u domaće redove, ali je ona trajala svega sedam minuta.

Aspas je prvi pogodak postigao u 16. minutu sa bele tačke, nakon što je Birađi nesmotreno srušio Guidetija u šesnaestercu. Ipak, prava potvrda fenomenalne forme bivšeg igrača Sevilje i Liverpula, stigla je u 76. minutu kada je na efektan način krunisao blistavu asistenciju velemajstora Nolita.