"Pogodak Morena u 49. minutu"

Moreno i Narsing ugasili Tiganj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.01.16. | 16:15

Fudbaleri iz Ajndhovena rutinskom partijom slavili na terenu omraženog Fajenorda (2:0) i izbacili ga iz trke za titulu

Pogodak Morena u 49. minutu

PSV je savladao Fajenord na prepunom De Kajpu sa 2:0 i izbacio ga iz trke za titulu već na početku drugog dela sezone. Puleni Filipa Kokua demonstrirali su majstorstvo ovog popodneva, sjajnim golovima utišali su Roterdam i pokazali domaćinu da su ipak mnogo kvalitetniji i jači rival lideru Ajaksu.

Fajenord je dobro otvorio meč, imao inicijativu tokom prvog poluvremena, ali sem nekoliko pokušaja veterana, sračnog Dirka Kajta, ništa konkretno nisu mogli da urade. Golman gostiju Zut nije imao puno posla, a u drugom poluvremenu usledila je rapsodija Filipsovaca koja im je donela značajan trijumf.

Igrao se 49. minut, Gaston Pereiro je posle prekida ubacio loptu sa desne strane, a u petercu domaćina najbolje se snašao Meksikanac Ektor Moreno, koji je lukavim udarcem pogodio mrežu nespremnog Vermera za 0:1.

Probao je Fajenord da se trgne, trener Van Bronkhorst je izvršio izmene, ubacio Leksa Imersa, ali su konkretne prilike izostale. Pokušavao je u par navrata visoki Kramer glavom, ali bez uspeha. I onda, u 84. minutu nakon kornera za domaćina sevnula je ubitačna kontra PSV-a.

Gvardado je započeo kontru, protigrao Lusijana Narsinga, a ovaj lako nadmudrio čuvare i rutinski matirao Vermera za konačnih 2:0. Njegov gol i proslava iziratirali su domaće navijače, koji su se ga čak i gađali predmetima sa tribina, frustrirani činjenicoim da su se ponovo pre kraja sezone oprostili od trke za titulu.

EREDIVIZIJA - 18. KOLO

Tvente - Herakles 4:0 (2:0)
/Ede 16, 60, Zijeh 30, Ter Avest 62/

Kambur - Vitese 0:2 (0:0)
/Rašica 48, Kizaišvili 90/

Cvole - Herenven 5:2 (2:0)
/Marselis 12, Van Polen 20, 55. penal, Brama 77, Nijland 87 - Te Frede 46, St Žust 79/

Roda - AZ Alkmar 0:1 (0:1)