""
""

Fenerova četvrta u nizu, titula je tako blizu! I Kajzeriju se probudila nada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.03.14. | 21:23

Lider deklasirao Bursu 3:0 i pobegao konkurenciji na 10 bodova prednosti sedam kola pre kraja

Fenerbahče više niko ne može da zaustavi na putu ka osvajanju titule. Posle večerašnjeg demoliranja Burse sa 3:0 žuto-plavi iz Istanbula su se sedam kola pre kraja šampionata odlepili na 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirane rivale Galatasaraj i Bešiktaš. Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Fenera u nizu.

Posle velikog nesporazuma odbrane i golmana Burse, Dirk Kajt je otvorio seriju golova na Šukru Saračoglu stadionu. Prednost lidera je duplirao Musa Sou u 75. minutu, a potom je Pjer Vebo postavio konačnih 3:0.

U seriji pobeda je i fenjeraš Kajzeri koji je oživeo nadu da bi mogao da sačuva prvoligaški status. Klub iz Anadolije je pobedio Antaliju sa 3:1 i upisao treći uzastopni trijumf. I dalje su na poslednjem mestu na tabeli, ali sa samo tri boda manje od Elaziga koji je prvi iznad crte. Momenat koji je prelomio meč je bio potez trenera Sečme da na poluvremenu ubaci Merta Nobrea u igru umesto Srđana Mijailovića. Brazilski napadač je po ulasku u igru postigao dva gola i bio najzaslužniji za preokret, pošto je Antalija na poluvremenu imala minimalnu prednost.

Genčlerbirligi je savladao Eksišehir u gostima golom Ermina Zeca, a od srpskih internacionalaca koji brane boje Genčlerbirligija igrao je jedino Duško Tošić, dok Petrovića, Tomića i Smiljanića nije bilo ni na klupi.