"Navijači Nirnberga"

Festival lepih golova u Cvajti: Jedna „kifla“ ukrasila rano popodne u Berlinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.11.15. | 15:59

Frajburg propustio priliku da izbije na vrh tabele, Nirnberg nadoknadio dva gola zaostatka

Navijači NirnbergaDo skoro na vrhu, a onda u krizi. Frajburg je propustio šansu da se vrati na pobedničku stazu. Štaviše, iskliznula mu je iz ruku prilika da bar do nedelje bude lider Cvajte. Nekadašnji bundesligaš je imao zicer u gostima poslednjeplasiranom Duizburgu, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom - 1:1.

Posle remija sa Ajntrahtom iz Braunšvajga u minuloj rundi, Frajburg je do poena stigao u 62. minutu, kad je Albanac Arbaši „kiflom“ u suprotni ugao završio polukontru gostiju i spasao ih poraza, iako su u većem delu utakmice bolji bolji rival.

Daleko uzbudljivije bilo je u Berlinu, gde je Nirnberg vodio 1:0, pa primio tri gola, ali sredinom drugog poluvremena uspeo da se raspuca i u derbiju donjeg doma tabele izbegne poraz. Sa tog meča valja izdvojiti efektan pogodak u dalji udao Stivena Skržibskog za domaći tim, ali i majstoriju Alesandra Šofa koji je predriblao dvojicu čuvara i plasirao loptu uz stativu.