""

FMP doživeo najteži poraz u sezoni - Drenovac upropastio Pantere

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.11.16. | 19:47

Srpski košarkaš za 25 minuta ubacio 24 poena uz sjajan šut iz igre

FMP je u ozbiljnoj krizi! Mlada ekipa iz Železnika doživela je šesti poraz u poslednjih sedam utakmica na gostovanju MZT-u (68:89 ), a ono što posebno može da zabrine trenera Slobodana Klipu jeste način na koji su njegovi momci položili oružje u Skoplju

Panteri nijednog momenta nisu bili konkurentni Makedoncima. Već u prvoj četvrtini MZT je stekao velikih 12 razlike (26:14), a do poluvremena njihova prednost narasla je na plus 17. U svim egmentima igre domaći tim dominirao je od početka do kraja susreta, tako da se zaista nijednog momenta nije postavljalo pitanje pobednika. U trećoj deonici MZT je razliku čak podigao na preko 20 poena, ali zahvaljujući činjenici da su Makedonci u poslednjih deset minuta odmarali glavne igrače, FMP je uspeo da spase još težeg poraza.

Završeno je rezultatom 89:68, što je ipak najteži poraz Beograđana ove sezone.

MZT je do trećeg uzastopnog trijumfa kod kuće vodio fantastični rekonvalescent Đorđe Drenovac koji je posle teže povrede konačno dobio ozbiljnu minutažu i pokazao koliko je zapravo nedostajao timu iz Skoplja na startu prvenstva. Srpski bek postigao je 24 poena za 25 minuta provedenih na parketu uz izuzetan šut iz igre - 4/5 za dva i 4/8 za tri. Podršku su mu pružali Simonovski sa 15, odnosno Amerikanac Tejms i Britanac Klark sa po 11.

Na drugoj strani dvocifreni su bili samo Apić (12), Davidovac (10) i Bolden (10). Podbacio je Filip Čović (8 poena) koga šut nikako nije hteo - 3/11 iz igre.