FMP pregazio Krku i stigao Partizan

Vreme čitanja: 1min | pon. 12.11.18. | 20:11

Sjajna partija Stefana Pota koji je ubacio 30 poena

Košarkaši FMP-a u Železniku su ubedljivo savladali slovenačku Krku sa 93:65 (33:20, 26:18, 18:24, 16:3) u poslednjoj utakmici sedmog kola Jadranske lige i došli na deobu četvrtog mesta na tabeli sa Partizanom.

To je Panterima iz predgrađa bila četvrta pobeda u regionalnom takmičenju, dok je slovenačka ekipa upisala peti poraz i opet se nalazi na začelju.

Sjajnu partiju pružio je Stefan Pot sa 30 poena, Stefan Momirov dodao je 17, a Dragan Apić još 16 poena. Kod Krke su dvocifren košgeterski učinak imali Luka Lapornik sa 15 i Jure Lalić sa 11 poena.

Beograđani su odigrali zaista dobru utakmicu, a samo je u trećoj četvrtini Krka pokazala određene znake života. Panteri su u prvoj, a posebno u trećoj deonici demonstrirali silu.

O kvalitetu njihove odbrane svedoči o podatak da su u poslednjih deset minuta utakmice dozvolili Krki da postigne svega tri poena.