""

FMP stvarno „ne zna“ u Dalmaciji

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.01.18. | 23:09

Zadar preskočio Pantere i sada je u boljoj poziciji da se domogne plej-ofa

Bila je to utakmica koja je FMP mogla da lansira na prag četvrtog mesta i karte koja vodi u plej-of i Evropu naredne sezone, ali Panteri su ponovo ostali kratkih rukava. Više od devet godina bez pobede u dvorani Krešimir Ćosić, gde je Zadar odneo veliku pobedu u direktnom okršaju rivala za doigravanje - 83:77 (22:25, 19:19, 25:12, 17:21).

Panteri nisu uspeli da izdrže jak pritisak domaćina u trećem kvartalu, kada su i prepustili vođstvo stečeno u ranoj fazi utakmice, a koje je bilo aktuelno sve do početka drugog poluvremena. FMP je polovinom prve deonice imao čak 12 poena viška, ali je uz velike napore i zalaganje Luke Božića, Iva Ivanova i američkog tandema Preston Nouls - Džošua Bostik učinio da se ozbiljan zaostatak istopi brzo i pretvori u ubedljivo vođstvo u prelomnoj, trećoj četvrtini koju je Zadar dobio sa 25:12. Tako je Zadar na poslednji mali odmor otišao pri rezultatu 66:56.

Pokušali su gosti iz Železnika da uzvrate udarac, nekoliko puta spuštali zaostatak na pet poena, ali dalje od toga nisu mogli. Najefikasniji igrač pobedničkog sastava bio je Ivanov sa 18 koševa, dok je Božić imao poen manje. Kod FMP-a četvorica igrača imala su dvocifren učinak. Najbolji je bio Filip Čović sa 17 poena, dok je Nemanja Nenadić dodao 15 poena.