"Patrik Eze Frajdej"

Frajdej stigao Škuletića, penalijada na Čika Dači, Voša bez razumevanja za komšijske muke

Vreme čitanja: 4min | sub. 09.05.15. | 18:53

Voždovac savladao Napredak u okršaju direktnih rivala za opstanak. Bez golova na Karaburmi

Patrik Eze FrajdejSerija od tri uzastopna poraza i buđenje Vojvodine baš u susretu protiv komšijskog Donjeg Srema, koji se nadao da će u duelusa pokrajinskim rivalom osvojiti bodove spasa u borbi za opstanak. Avaj, Voša se nije obazirala na probleme Sremaca i sa dva brza gola u Pećincima rivala u 27. kolu Superlige gurnula je korak bliže provaliji -  2:1.

Elmir Asani je već u šestom minutu najavio domaćima da se ne nadaju nezainteresovanoj Voši, da bi prednost u 32. duplirao Mirko Ivanić majstorijom koja će verovatno ući u najuži krug kandidata za gol sezone u Superligi.

U drugom poluvremenu je Donji Srem morao da krene na sve ili ništa, ali je samo Ivan Lakićević posle velike greške golmana Vanje Milinković Savića pogodio u metu pa su bodovi otišli u Novi Sad, dok će klub sa Katpoint arene iskupljenje tražiti pre svega u naredna dva kola prvenstva. Prvo gostovanje kod Spartaka, pa megdan sa Napretkom.

Zoran Govedarica je zabrinut.
"Igrali smo loše, nedisciplinovano, bez agresije. Jako sam ljut. Primili smo golove iz naših grešaka. U drugom poluvremenu smo se malo trgli, ali ništa više od toga. Pojedinci su me razočarali. Ako se ne dignemo biće jako teško. Moramo da dignemo glavu, da odigramo bolje i izborimo opstanak".

Šef struke Vojvodine Zlatomir Zagorčić sasvim drugačije raspoložen.
"Fenomenalno prvo poluvreme sa puno šansi. Tu smo već mogli da rešimo utakmice. A često nam se dešava da nam u drugom poluvremenu padne koncetracija. Uspeli smo ipak da sačuvamo prednost, a ovo prvo poluvreme je model kako Vojvodina treba da igra".Slavlje posle Pavlovićevog gola

Čarapani su i danas vodili bitku sa direktnim rivalom u borbi za opstanak, ali su na krovu tržnog centra izgubili od razigranog Voždovca koji je upisao i četvrtu uzastopnu pobedu i odmakao na četiri boda od opasne zone - 1:0. Junak meča bio je iskusni Miloš Pavlović, koji je na pas još jednog vetarana Obiore Odite presudio gostima iz Kruševca u 27. minutu susreta.
"Čestitam igračima na velikoj borbi i na tome što su i u najgorim trenucima održali pozitivnu atmosferu što je donelo četvrtu uzastopnu pobedu. Ovo je veliki korak ka opstanku. Ekipa je vremenom primila pobednički mentalitet kakav i ja imam", zadovoljan je bio šef struke Zmajeva Bratislav Živković, a optimista je i trener Napretka Slavko Matić.
"Borbena utakmica u skladu sa ulogom. Teško je igrati dobro u kontinuitetu. Labavo smo ušli u meč, nismo bili na našem nivou. Borba se nastavlja, ubeđen sam da ćemo opstati".

Muke oko opstanka prebrinula je Mladost iz Lučana, koja je u Kragujevcu iskoristila trusan početak meča za Radnički i slavila sa 3:2 u utakmici u kojoj je Patrik Eze Frajdej postigao i svoj 14. gol u sezoni čime se izjednačio sa Petrom Škuletićem na listi najboljih strelaca Superlige.

Bio je to prvi gol na meču koji je su obeležila tri rana penala. Posle tog prvog je Frajdej doveo Mladost u vođstvo, posle drugog je šutirao nebu pod oblake i propustio idealnu šansu da pretekne Škuletića, ali je tada Radnički ostao sa igračem manje zbog isključenja Uroša Vidovića. Posle trećeg Nikola Kovačević je vratio nadu na Čika Daču, ali sa desetoricom na terenu Radnički jednostavno nije mogao, pa su ga dokrajčili golovi Lazara Jovanovića i Predraga Živadinovića. Predrag Jović je duboko u sudijskoj nadoknadi samo ublažio poraz.

Golova nije bilo samo na Karaburmi gde je OFK Beograd bio nešto opasniji od Radničkog iz Niša, ali nije mogao protiv disciplinovane odbrane Milana Rastavca – 0:0. Niti je doduše pokazao preveliku želju da ozbiljno umeša u borbu za izlazak na evropsku scenu.
"Još jedna utakmica u polusezoni bez primljenog gola. Žao mi je samo što ga nismo dali, a mogli smo i do sva tri boda", kratko je prokomentarisao trener OFK Beograda Dejan Đurđević, a mnogo rečitiji nije bio ni kolega iz Radničkog Milan Rastavac.
"Dosta teška utakmica. Veoma neugodan protivnik što se i osetilo na kvalitet igre. Zadovoljan sam što smo nastavili da osvajamo bodove, hvala igračima na dobroj igri. OFK Beogradu želimo sve najbolje".

Velika tri boda, najverovatnije vredna opstanka osvojio je Borac iz Čačka pobedom nad Novim Pazarom - 1:0. Gol odluke postigao je Živković iz penala u 59. minutu utakmice. Zebre sada imaju 32 boda, ili šest više od Donjeg Srema, koji se nalazi na poziciji koja vodi u baraž. Čačanima će verovatno i bod u narednom kolu (gostuju Radničkom u Nišu) i teoretski obezbediti opstanak u eliti.