""

Galata konačno na nešto liči, zaslužan je poluanonimni Holanđanin na klupi!

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.08.16. | 23:41

Luis Ibanjez ponovo na klupi...

Navijači Galatasaraja polako zaboravljaju sumornu sezonu koja je iza njih i šesto meseto na tabeli! Sa dva startna trijumfa u novoj ponovo se priča o tituli plasmanu ispred najvećih rivala Bešiktaša i Fenerbahčea.

Na klupi sa poluanonimnim Holanđaninom Janom Riekerinkom (uglavnnom bio pomoćnik u nekoliko klubova, došao kao trener U16 reprezentacije Kine) Galata izgleda kud i kamo bolje nego prošle goidne i to bez zvučnih pojačanja kao ranijih godina, već sa "lokalnim" momcima koji su dolazili uglavnom iz domaće lige za male pare. I ovaj susret sa neugodnim Ahisarom to je potvrdio.

Ekipa koja jako teško prepušta bodove gostima čak je povela pogotkom Portugalca Vaz Tea u 4. minutu, ali Galata ove sezone očigledno ima jak karakter i čvrstinu. Novajlija iz Kasimpaše Derdijok izjednačio je na 1:1, a u nastavku susreta preokret su doneli Oztekin i Bruma

A za razliku od Galate Trabzon će i ove sezone po principu toplo-hladno. Posle startnog trijumfa ekipa trenera Janala poklekla je na gostovanju Gacijantepu i to pogotkom u 88. minutu. Desetka domaćeg sastava, Činar, izmešao je kompetnu odbranu jednog od najpopularnijih turskih klubova i udarcem sa ivice šesnaetserca doneo tri boda svom timu.

Luis Ibanjez je ponovo bio na klupi. U igru je ušao u 89. minutu...