"Radost Ešlija Barnsa"

Građani odbili Čelsijev novogodišnji poklon: Barnli kaznio smušenost Sitijeve odbrane i ostavio Etihad u neverici (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.12.14. | 18:00

Izabranici Manuela Pelegrinija posle prvih 45 minuta imali dva gola prednosti, ali nisu uspeli da ih sačuvaju do kraja meča, mada su gosti do prvog gola stigli iz čistog ofsajda - 2:2

Radost Ešlija Barnsa

Novogodišnji poklon Čelsija nije iskoristio šampion Engleske Mančester Siti, koji je na svom terenu osvojio samo jedan bod protiv slabašnog Barnlija i propustio idealnu priliku da 2015. godinu dočeka sa samo bodom zaostatka u odnosu na izabranike Žozea Murinja - 2:2 (2:0).

Građani su nošeni serijom od devet vezanih pobeda u svim takmičenjima lagano načeli goste, do 33. minuta su stekli dva gola prednosti i praktično već tada izgledalo je da su rešili pitanje pobednika, ali nije bilo tako.

Sve je počelo u 23. minutu, kada se nakon perfektne akcije svog tima i kratkog dodavanja Hesusa Navasa u šesnaestercu gostiju odlično snašao David Silva i iz okreta pogodio mrežu Toma Hitona.

Deset minuta kasnije još jedan dobar napad izabranika Manuela Pelegrinija  na najbolji mogući način krunisao je Fernandinjo. Pouzdanom Brazilcu Samir Nasri  je ostavio loptu na tacnu, a ovaj sa oko 20 metara udaljenosti poslao projektil koji je se od prečku odbio u mrežu Barnlijevog gola.

Izabranici Šona Dača više nego odlučno su ušli u nastavak meča. Prvo je Džorordž Bojd, pogotkom iz čistog ofsajda u 47. minutu, uneo nemir u domaće redove, dok je u 81. minutu potpunu konfuziju u domaćoj odbrani kaznio Ešli Barns i između neodlučnih Demikelisa i Mangale zakucao loptu u mrežu nemoćnog Džoa Harta.

Ovo je Mančester Stitiju prvi put jkoš od oktobra 2009. godine da ispusti dva gola prednosti na svom terenu. Poslednji put Građani su to učinili protiv Fulama, kada je meč završen istim rezultatom kao ovaj današnji (2:2). Od tada su prošle ukupno 54 premijerligaške utakimce na Etihadu, u kojima je domaći tim imao dva i više golova prednosti.

Građani nemaju vremena za predah, već prvog januara im na noge dolazi Sanderlend, a tri dana kasnije u FA kupu i Šefild Venzdej.

Barnli na startu 2015. godine gostuje Njukaslu, četiri dana kasnije u FA kupu dočekuje Totenhem, a onda igra tri možda i presudne utakmice u Premijer ligi na svom terenu, kada mu gostuju KPR, Kristal Palas i VBA.