""
""

Groningen opet pokazao da zna kako sa Viteseom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.04.15. | 20:20

Domaćin u Arnemu osvojio samo bod i šestu utakmicu zaredom nije uspeo da savlada Groningen

Groningen ostaje Viteseova nepremostiva prepreka. Fudbaleri kluba iz Arnema ni šestu utakmicu zaredom nisu uspeli da savladaju Groningen, a ovaj put na svom terenu remizurali su 1:1 u utakmici 29. kola holandske Eredivizije.

Za utehu navijačima Vitesea ostaje činjenica da je 10. utakmicu zaredom njihov tim ostao neporažen, a s obzirom da su gubili do 11 minuta pre kraja, remi zaista deluje kao dobar ishod.

Prilično lako su gosti iz Groningena uspeli da utišaju domaće pristalice na Gelredomu, a u 13. minutu Rasmus Lindgren se odlično snašao preg golom Vitesea.

Iako su domaći napadali posle primljenog gola i na sve načina pokušavali da dođu do izjednačenja, to im nikako nije polazilo za rukom i nervoza je već počela da raste.

Ipak, sreća se osmehnula Viteseu u 79. minutu, kada je posle šuta Zakarije Labijada lopta prvo udarila u stativu, a onda pogodila u leđa golmana Serđija Pata i otkotrljala se preko linije u mrežu.

Marko Vejinović odigrao je celu utakmicu za ekipu Vitesea, dok je Uroš Đurđević u 68. minutu ušao u igru umesto Valerija Kazaišvilija.

Fudbaleri Cvolea pobedili su posle dva kola, ovaj put na svom terenu savladali su Viljem drugi sa 1:0 i nastavili trku za plasman u Ligu Evrope sledeće sezone.

Jedini pogodak na utakmici bio je delo Brama van Polena u 75. minutu, posle kornera sa desne strane.