""
""

GRUPE J i K: Okaka Čuka presudio Pevcima u Briselu, Šalke jedva do boda protiv Sparte, Kneževi se namučili, ali srušili Karabag! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.10.15. | 21:00

Anderleht bolji od Totenhema (2:1), u Gelzenkirhenu 2:2, a na stadionu Luj drugi minimalno slavlje Monaka (1:0)

Brisel slavi Stefana Okaka Čuku! Bivši golgeter Sampdorije i nekadašnja velika nada Rome srušila je Totenhem pogotkom u 75. minutu i donela prvu pobedu belgijskom velikanu u grupnoj fazi Lige Evrope. Anderleht je posle velikog preokreta savladao ekipu iz Londona i vratio se u potpunosti u borbu za plasman u nokaut fazu.

Ipak, sam početak utakmice ni u najmanjoj meri nije obećavao ovakav ishod meča. Sjajni Kristijan Eriksen iskoristio je veliku zbunjenost domaće odbrane u četvrom minutu. Lopta mu se nakon očajnog ispucavanja iznenada našla pred nogama, pa je usledila sigurna egzekucija. Ipak, domaćin je imao spreman odgovor. U 13. minutu Defur je odlično izveo korner, lopta je prošla pored svih denzivaca Totenhema i stigla do Žilea, a ovaj mastorski pogodio mrežu Lorisa.

Nakon toga utakmica je bila na pravoj klackalici, koja je u finišu meča ipak prevagnula na domaću stranu. Ačempong je sjajno probio u 75. minutu i bukvalno pred golom našao Stefana Okaka Čuku, kome nije bilo teško da kruniše sjajnu asistenciju svog saigrača.

Ovaj rezultat uspeo je da iskoristi Monako, koji je na svom terenu uz mnogo muke srušio otpor čvrstog i borbenog Karabaga (1:0). Trenutak odluke dogodio se u 70. minutu kada je Lasina Traore posle dodavanja El Šaravija matirao Ibrahima Sehića.

Šalke je razočarao publiku u Gelzenkirhenu, ali je ipak uspeo da dođe do vrednog boda protiv Sparte iz Praga i ostane na liderskoj poziciji u grupi K - 2:2 (1:0).

Domaćin je uspeo vrlo rano da povede preko Di Santa i imao prednost sve do 50. minuta kada je Fatai izjednačio rezultat na 1:1. Taj pogodak je dao krila gostima, koji su već u 63. minutu preokrenuli rezultat golom Lafate.

Šalke je imao dovoljno snage da se vrati u meč, a za osvajanje značajnog boda bio je zaslužan Leroj Sane pogotkom u 73. minutu.

Prvi trijumf i ujedno i prve bodove u grupi osvojio je Apoel, koji je posle preokreta savladao Asteras rezultatom 2:1. Ovaj meč se završio desetak minuta kasnije od ostalih, s obzirom da je u Nikoziji bilo problema sa reflektorima.