"Džejms Mekarti slavi prvi pogodak na meču"

Gudison ostaje ukleta avlija! Karamele imaju gorak ukus za Đavole, Everton razbio Junajted (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 26.04.15. | 16:21

Za tim Luja van Gala direktno mesto u Ligi šampiona je sve dalje...

Džejms Mekarti slavi prvi pogodak na meču

Pobeda na Gudison Parku za fudbalere Mančester junajted ostala je samo misaona imenica! U poslednjih sedam godina samo jedan trijumf ostvarili su Đavoli u domu igrača Evertona, koji su još jednom očitali lekciju nekadašnjem vladaru engleskog fudbala koju će dugo pamtiti. Everton 3 - Mančester junajted 0!

Everton je odavno ostao bez mesta u evrokupovima naredne sezone, ali se vraški potrudio da i Junajtedu maksimalno oteža put do Lige šampiona! Posle ovog poraza situacija na vrhu dodatno se zakomplikovala. Čelsi je na samo korak od titule, a razlika između Mančester Sitija, Arsenala i Junajteda sada je samo dva boda, s tim da Tobdžije imaju dve utakmice manje od oba tima iz Mančestera.

Učenici Luja van Gala ponovo su izledali kao sumorna i bezidejna družina iz prvog dela sezone, koju je pobeđivao ko je i kako hteo. Roberto Martinez je odličnom taktičkom postavkom potpuno iznenadio holandskog stručnjaka, koji nije imao rešenja za raznovrsnu igru Karamela u većem delu utakmice. A slaba tačka Junajteda ponovo je bila poslednja linija tima - odbrana!

A koliko je Junajted zapravo bio nespreman za sve ono što se desilo videlo se već u 5. minutu, kada je domaćin poveo sa 1:0. Akcija po desnoj strani, odbitak koji je završio u nogama Džejmsa Mekartija, mini-slalom i egzekucija za koju David De Hea nije imao rešenje.

Umeo je Junajted da napadne, ali samo stihijski... Samo dva minuta pošto su primili gol, gosti su imali ogromnu šansu koju je upropastio Maruan Felaini, a umesto gola, samo nekoliko trenutaka kasnije belgijski dugajlija zaradio je žuti karton. Uprkos konstantnom pritisku, momci u plavim dresovima u svakom trenutku imali su spreman odgovor. Već u 35. minutu Everton je rešio da kazni užasnu igru protivnika i dođe do uvećanja prednosti. Posle kornera koji je izveo Lejton Bejns sa desne strane, a štoper Džon Stouns je u stilu Didijea Drogbe iz finala Lige šampiona 2012. godine zakovao glavom loptu pod prečku. Sve i da je bilo tri golmana, intervencije ne bi bilo.

Interesantno, ovo je bio prvi put da je Junajted primio dva gola u prvom poluvremenu još od aprila prošle godine, kada se ovakav scenario dogodio takođe na Gudisonu.

Ali, to nije bilo sve. Posle sumornih napada Junajteda, u 75. minutu gosti su ponovo kažnjeni. Ali ovog puta egzekutor je bio Kevin Miraljas, posle varke koju su izrežirali Ros Barkli i Romelu Lukaku. Pravo u srce Đavola, za još jednu taktičku lekciju, da ne pobeđuje onaj ko ima više šuteva ka golu, već onaj ko svoje prilike iskoristi...