""
""

Haos na Kipru: Navijači Omonije gađali sudiju koji im je dosudio dva penala! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 06.08.15. | 19:57

Brondbi pozitivnim remijem (2:2) izbacio predstavnika Kipra, Gabala bolja od Apolona

Nije ovo najsrećniji dan za kiparski fudbal! Sve je nagoveštavalo da će Omonija posle pozitivnog rezultata u Danskoj uspeti da napravi malo iznenađenje i izbaci Brondbi, ali su Danci servirali hladan tuš navijačima u Nikoziji.

Nije vredela ni solidna igra domaćina u ofanzivi, pošto je odbrana Omonije izgledala porozno. Brondbi je to iskoristio i dva puta preko Pukija pogađao mrežu predstavnika Kipra. Omonija je golovima iz penala Šeridana dva puta stizala, ali više nije mogla.

Pravo ludilo je viđeno u nastavku. Omonija je u 70.minutu postigla gol za prolaz, ceo stadion je bio u transu, ali je zbog ofsajda pogodak poništen. Bio je to znak da domaći navijači krenu sa ubacivanjem raznih predmeta u teren. Arbitar Lehner je povukao igrače u svlačionicu, a meč je nastavljen posle sedam minuta.

Mnogi su posle prvog meča protiv Čukaričkog potcenjivali ekipu Gabale, pričali da je zalutala u Evropu. Ali predstavnik Azerbejdžana je na korak od grupne faze Liga Evrope. Tim Vojislava Stankovića bio je bolji od Apolona (1:0), a čovek odluke bio je Čukin dželat Huseinov.