"Šovkovski među navijačima"

Haos u Kijevu stavio senku na fudbal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.02.15. | 20:59

Meč Lige Evrope između Dinama i Gengana na kratko prekinut zbog upada navijača, ali je ipak priveden kraju. Domaćin u osmini finala

Šovkovski među navijačimaNemile scene u Kijevu. Rat bukti na istoriji Ukrajine, a umalo da se prenese i na teren. Dok je rezultat na utakmici Dinama i Gengana bio 3:1 za domaće, navijači Dinama su probili ogradu, ušli gotovo do terena, pa je autoritativni i iskusni golman Alekasndar Šovkovski morao lično da ih smiruje. Srećom, uspeo je u tome, pa je meč nastavljen, a pobedio je domaći tim sa 3:1 (1:0) i tako se plasirao u osminu finala Lige Evrope.

Teško da će u narednom periodu na domaćim mečevima Dinamo imati podršku navijača, pošto je vrlo rizično da se sportske priredbe održavaju u atmosferi ratne netrpeljivosti. Verovatno ga očekuju i disciplinske mere.

Vratimo se fudbalu. Gengan je imao prednost od 2:1 iz prve utakmice, ali je Teodorčuk uspeo pre poluvremena, u 30. minutu, da postigne gol, koji je bio vrlo važan za Dinamo. Odlično izveden korner.

Na 2:0 je povisio Bujalski koji se fantastično snašao posle odbitka, kada je u stilu Meta Le Tisijea zatresao mrežu. Igrao se 46. minut.

Na 2:1 je smanjio Kristof Mandan u 66. minutu, a taj gol je doneo izjednačenje u ukupnom skoru.

Međutim, nespretnost odbrane gostiju, penal u 74. minutu. Iz njega je bio precizan legendarni Oleg Husev.

Sve u svemu, ovakve stvari fudbalu nisu potrebne.