Hart na klupi, bodovi u džepu

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.12.18. | 17:05

Tipična "barnlijevska" pobeda nad Vest Hemom od 2:0

Konačno malo radosti i za Šona Dajša i Barnli. Ekipa sa Turf Mura porazila je Vest Hem sa 2:0 pred svojom publikom u utakmici koja je predstavljala svojevrsni "povratak korenima" kada je reč o Klaretsima.

Naime, menadžer Barnlija odlučio je da skloni sa gola nekadašnjeg reprezentativca Engleske Džoa Harta i posle mnogo vremena vrati u život Toma Hitona, koji mu se odužio na poverenju. Kako je branio danas teško će bivši golman Mančester Sitija ponovo primirisati prvom timu pošto je Hiton bio jedan od najboljih pojedinaca susreta.

Barnli je u prvih 45 minuta rešio pitanje pobednika, a golove su postigli Kris Vud u 15. i mladi Dvajt Meknil u 34. kojem je ovo bio tek drugi nastup u seniorskoj konkurenciji koji je začinio pogotkom.

Čekićari su se poptuno raspali u prvih 45 minuta, a nije im pomogao ni povratak Marka Arnautovića posle pauze zbog povrede koji se nije video. Nešto bolje su igrali u nastavku, ali je sve njihove dobre prilike zaustavio Hiton u jednom trenutku i uz pomoć stative i prečke.

Bila je to tipična "barnlijevska" pobeda u tvrdom duelu, tek druga na poslednjih 13 utakmica, ali ekipu Šona Dajša i dalje očekuje žestoka broba za opstanak.