"Fudbaleri Elčea"

Haubice Elčea srušile nezgodni Rajo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.09.14. | 14:11

Gosti pobedili ekipu koja je otkinula bodove šampionu Španije

Fudbaleri ElčeaU prvom meču dana u Primeri igrali su Rajo Valjekano i Elče, a gosti su uspeli da pobede ekipu koja je neporažena u prva dva kola – 3:2.

Rajo je pre ovog duela remizirao sa Deportivom i Atletikom, ali je Elče uspeo da trijumfuje po prvi put u novoj sezoni. Najlepši potez na utakmici je delo Edua Albakara – levi bek je u 37. minutu odlično izveo slobodni udarac i sa velike razdaljine zatresao mrežu.

Domaći su izjednačili preko Čelsijevog igrača na pozajmici Gaela Kakute u 45. minutu, Francuz je pokazao da ipak ume da igra fudbal, izbacio čuvare u kaznenom i onda slabijom desnom nogom postigao gol u bliži golmanov ugao.

Gosti nisu bili obeshrabreni i mudro su čekali da domaći krenu napred, a u 56. Džonatas je odlično istrčao kontru i ponovo doneo prednost svojoj ekipi.

Igrači Raja su se fokusirali na napad, i odbrana je bila prilično neorganizovana i rasuta, ali teško da je neko mogao da zaustavi šut iz daljine Moskere.

Domaći su došli do drugog gola u prvom minutu sudijske nadoknade iz penala, ali nisu mogli da dođu do boda.