Hempden park video moćnu Belgiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 07.09.18. | 23:31

Dva gola Bačuaija u drugom poluvremenu za ubedljivu pobedu Crvenih đavola nad Škotskom

U senci utakmica prvog kola Lige nacija širom Evrope, treća selekcija sveta, Belgija pregazila je Škotsku sa 4:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj na jednom od kultnih fudbalskih stadiona, Hempden Parku u Glazgovu.

Domaća reprezentacija je još i dobro prošla, pošto su Crveni đavoli imali mnogo šansi, pa je i konačan rezultat mogao da bude još ubedljiviji.

Za obe ekipe ova utakmica predstavljala je generalnu probu pred startu u Ligi nacija početkom sledeće nedelje. Škotska u ponedeljak dočekuje Albaniju u okviru C divizije, dok će Belgija utorak gostovati na Islandu u meču A divizije.

Večeras je na Hempdenu posebno raspoložen za igru i to u drugom poluvremenu bio Miši Bačuaj, dvostruki strelac.

Belgijanci su mrežu Škotske načeli u 28. minutu, kada je Torgan Azar proigrao Romelua Lukakua. Prednost je duplirao Eden Azar, a u ulozi asistenta našao se Janik Karasko.

U drugom poluvremenu Bačuaj je za samo osam minuta pobedu Belgije učinio ubedljivom. Eden Azar ga je proigrao u 52. minutu za vođstvo od 3:0, a u 60. je postavio konačan rezultat posle asistencije Jurija Tilemansa.