""
""

Hihonov početak kao iz bajke! Tri utakmice, sedam bodova - ispred samo Real i Sevilja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.09.16. | 13:59

Duje Čop je heroj Sportinga, Leganes se propisno ispromašivao

Pred početak sezone cilj Sportinga iz Hihona bio je da se obezbedi opstanak u Primeri, a posle tri odigrana kola čini se da će mali klub iz Asturije zacrtani cilj uspeti vrlo brzo da ostvari. Jer, Hihon već sada na svom računu ima velikih sedam bodova koji garantuju miran san pred nastavak šampionata. Posle pobede nad Atletikom iz Bilbaoa (2:1) i remija sa remija sa Alavesom (0:0) Sporting je na svom terenu savladao Leganes sa 2:1 i napravio veliki posao.

Domaćin je delovao vrlo ubedljivo pred novajlijom u najjačem španskom rangu takmičenja, posebno u prvom poluvremenu kada je rezultat glasio - 2:0. Tako je bilo već u 43. minutu, kada je vođstvo duplirao Duje Čop, inače asistent kod prvog pogotka u 17. minutu za radost saigrača Kasesa

U nastavku utakmice Leganes je već do 58. minuta uspeo da prepolovi zaostatak preko Rika, ali bio je to samo gol utehe, jer snage za nešto više nije bilo.

Najveće šanse do kraja utakmice Leganes je propustio praktično u poslednja dva minuta, kada je Mamadu Kone prvo bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora, da bi nekoliko trenutaka kasnije promašio gol sa peterca, nakon što mu se lopta loše odbila.