""

Hofenhajm je ponovo najtvrđi orah Bundeslige – Rur ućutkan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 19:18

Šalke vodio, ali morao da se zadovolji bodom – 1:1

Tvrda je voćka taj Hofenhajm! Možda i najtvrđa u Bundesligi. Dugo je ekipa Julijana Nagelsmana imala „krompir“ u rubrici porazi... Doživela je dva neuspeha na isto toliko poslednjih gostovanja, ali je večeras na Veltins Areni pokazala najsvetliju stranu fudbalskog temeramenta kao i geslo nikad se ne predaje.

Sa gostovanja Šalkeu Hofehhajm se vratio sa velikim bodom (1:1). Mnogo zadovoljniji mogu da budu gosti, pošto su od petog minuta imali gol zaostatka. Odlično je u petom minutu po levoj strani pošao Burgštaler, zavrnuo loptu, a Šopf izvršio laganu egzekuciju.

Međutim, nisu igrači Hofenhajma dozvolili da potonu u rursko okno. Bili su konkurentni, povremeno i opasniji i na posletku su stigli do zasluženog izjednačenja. Bila je to akcija u kojoj je baš sve delovalo fudbalski. Počev od duge lopte u prostor, preko sjajnog centaršuta Zubera i na posletku realizacije Rudija. Udarac glavom- žabica – gol – 1:1.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za Šalke.